Fotovoltaický ohřev vody
Fotovoltaický ohřev vody je efektivní způsob, jak snížit náklady na energii ve vaší domácnosti. Investice se obvykle vrátí během 4 až 7 let, což z něj činí rozumnou volbu pro každého.

Podrobně o výhodách
Pouze kvalitní měniče české výroby
Regulátor je klíčovou součástí systému. Připojený k fotovoltaickým panelům, transformuje stejnosměrný proud na střídavý, což jenezbytné pro správnou funkci termostatu v zásobníku teplé vody. Díky tomu lzepoužít běžný zásobník. Používáme kvalitní české střídače a je možné vybírat zvíce výrobců, včetně možnosti napájení ze sítě při nedostatečném osvitu.
Bez nutnosti povolení od ČEZu
Na ohřev vody pomocí fotovoltaických panelů nepotřebujete žádné povolení. Vyrobená energie se nedodává do sítě, ale proudí jen z panelů do zásobníku teplé vody, kde se přeměňuje na teplo. Elektřina je vedena pomocí dvou tenkých kabelů v chráničce a instalace fotovoltaického ohřevu vody proto znamená naprosto minimální zásah do budovy. Kabely je snazší schovat do stávajících prostupů a stoupaček.
Snadná instalace a údržba systému
To ocení hlavně zákazníci, kteří již mají dům postavený nebo zrekonstruovaný a o pořízení solárních panelů se rozhodují až nyní. Jednoduchost instalace je hlavní výhodou oproti klasickému ohřevu vody pomocí termálních solárních panelů, kde je nutné pro potrubí s izolací dělat rozměrné prostupy.
Panely se nemohou přehrát, není nutné je chladit
Fotovoltaické panely mají oproti termálním panelům ještě další velkou výhodu – nemohou se nikdy přehřát. Klasické termické panely je nutné neustále „chladit“ okruhem nemrznoucí směsi, která se při přehřátí panelů vyvaří. Teplota na kolektorech může dosáhnout i přes 200 °C a takto vysoká teplota způsobí znehodnocení nemrznoucí směsi. Tu je pak nutno do okruhu doplnit nebo ji zcela vyměnit.
V létě se panely vypnou termostatem
Naproti tomu fotovoltaický ohřev vody, když se nahřeje voda v bojleru na požadovanou teplotu, tak se sám jednoduše vypne pomocí termostatu. Panely přestanou dodávat elektřinu a nemá se zde co přehřívat. Zcela odpadá obava mnohých zákazníků z toho, co se stane se solárním systémem v létě, pokud odjedou na dovolenou.
Není potřeba přímé sluneční paprsky
Fotovoltaické panely na rozdíl od termálních panelů nepotřebují přímé sluneční paprsky. Když je zataženo, tak fotovoltaika sice pracuje méně, ale nějakou energii vždy vyrobí. Pokud bude zatažený den, nebo pokud prší, tak termální kolektory nevyrábí nic. Fotovoltaický ohřev je také méně náročný na údržbu, protože neobsahuje žádnou nemrznoucí směs, která se musí minimálně každých 5 let kompletně měnit.
O vyřízení dotace se postaráme
Vlastní investice po odečtení dotace
Vaše vlastní investice po odečtení dotace se pohybují přibližně kolem 40 000 Kč v závislosti na vybraném typu měniče, počtu a typu fotovoltaických panelů a náročnosti instalace (šikmá či plochá střecha, délka a trasa kabeláže apod.).

Dotace Nová zelená úsporám
Nemusíte se obávat složitého papírování – potřebnou administrativu zařídíme. Dotace Nová Zelená Úsporám 2025 na samotné zařízení je 35 000 Kč,
Celkově kolem 75 000 Kč
(před odečtením dotace)
Celkové náklady obsahují řídicí jednotku, fotovoltaické panely, konstrukci pro instalaci panelů, kabeláž, jištění, dopravu, samotnou instalaci.

Zajímá vás cena řešení?
Cenovou nabídku na fotovoltaický ohřev vody vypracujeme po osobní návštěvě a po zaměření střechy.
Na liberecku postavíme desítky fotovoltaických elektráren ročně
Získejte kvalitní řešení, kompletně spravovatelné přes aplikaci a s využitím dotace NZÚ navíc za skvělou cenu. A v dojezdové vzdálenosti do 1 hodiny.